PROGRAM KONFERENCJI.
Czas konferencji: 09:00 - 15:30
Czas warsztatów: 16:00 - 18:00
CZĘŚĆ WYKŁADOWA
 09:00 - 10:05
WYKŁAD 1
Lęk separacyjny i inne rodzaje lęku – jak odróżnić i z powodzeniem leczyć zachowania lękowe u psów
Jeden z największych problemów psów, który nasilił się w czasach pandemicznych. Lęk separacyjny po powrocie do pracy może dotknąć także naszych podopiecznych. Jakie są czynniki ryzyka, przyczyny i sposoby postępowania w przypadku lęku separacyjnego?
  Przerwa 10 minut
 10:15 - 11:20
WYKŁAD 2
Wykorzystanie technik treningu kooperacyjnego w pracy z psami lękliwymi
Prelekcja dotycząca treningu medycznego jako narzędzia wykorzystywanego w pracy z psami podczas konsultacji behawioralnych. Ta kooperacja z psem i sam trening medyczny może mieć zastosowanie również w wielu innych sytuacjach, nie tylko w trakcie procedur medycznych!
  Przerwa 10 minut
 11:30 - 12:35
WYKŁAD 3
Reaktywność i lękliwość jako cechy osobowości oraz praktyczne przykłady pracy
Prelekcja poruszy specyfikę pracy behawiorysty w przypadku pracy z psami, które zachowują się w sposób reaktywny, czyli ich reakcja jest nadmierna w stosunku do bodźca. Reaktywność ta zostanie zestawiona z lękiem wraz z zastosowaniem technik pracy.
  Przerwa na spacer z psem – 35 minut
 13:10 - 14:15
WYKŁAD 4
Zaburzenia lękowe u psów ze schroniska – czego się spodziewać i jak radzić sobie z psem po adopcji
Podczas tej prelekcji poruszymy temat lęku na przykładzie psów ze schroniska. Odpowiemy na pytania osób, które się wahają czy są gotowe na adopcję psa oraz tych już po podjęciu decyzji- jak pomóc oswoić się psu ze zmianą.
  Przerwa 10 minut
 14:25 - 15:30
WYKŁAD 5
Ból, lęk i problemy psich seniorów – jak radzić sobie z zaburzeniami lękowymi wywołanymi choroba i wiekiem
Podczas wykładu zostanie poruszony temat zaburzeń lękowych, które są wywołane chorobami i wiekiem naszego psa. W tym kontekście rozwiniemy zagadnienie terapii behawioralnej. Dodatkowo poznają Państwo techniki diagnostyczne i terapeutyczne w pracy z zespołem zaburzeń poznawczych przebiegającym z objawami lęku.
CZĘŚĆ WARSZTATOWA
 16:00 - 18:00
WARSZTAT
Świadome spojrzenie na psa lękowego- zaburzenia żywieniowe, wizyta w lecznicy oraz postępowanie behawioralne oraz dietetyczne
Hasłem do warsztatów jest świadome spojrzenie na problemy swojego psa i analiza skąd wynikają. Stworzymy miejsce na dyskusję, żeby mogli Państwo przeanalizować problemy swoich podopiecznych, tak aby można było wynieść z warsztatów bezpieczny ale konkretny plan działania.