BEZPŁATNY WEBINAR
Pogódź wilka w psie z emocjami człowieka
- jak nie zwariować w układaniu wzajemnych zależności?

Psiejstwo kontra człowieczeństwo, w kształtowaniu zdrowej relacji – najważniejsze założenia.

Prowadząca: mgr Katarzyna Wawryniuk – etolog, zoopsycholog, behawiorystka, instruktorka szkolenia zwierząt, od ponad 10 lat pomaga w rozwiązywaniu problemów z zachowaniem psów.

17.04.2024 r. | godz. 18:00
Oglądaj
 
17.04.2024
godz. 18:00
Webinar
live
Bezpłatny
udział

Wizje i modele wzajemnego odziaływania na siebie psa na człowieka, wciąż ulegają modyfikacjom, wraz z kolejnymi rzetelnymi doniesieniami naukowymi i… przekonaniami ludzi, które nie zawsze idą w parze z wiedzą proponowaną przez badaczy.

Internet, który może być nieograniczonym źródłem fascynującej wiedzy niestety często przekornie, zagania do pułapki uzyskiwania szybkich i wygodnych informacji, niewymagających głębszej refleksji wprost z licznych for, social mediów czy stron internetowych.

Tę zasadzkę w sieci www może zastawić każdy, kto ma ochotę dzielenia się swoimi przemyśleniami, jednak nie zawsze mają one rzetelne fundamenty ukształtowane na wiedzy i doświadczeniu. Przez tę ogromną swobodę w wyrażaniu swoich osądów zaistniał potężny rozłam w postrzeganiu relacji między psem i człowiekiem, skrajne postawy osób należących do różnych obozów toczy odwieczny bój o to kto ma rację.

Pozornie wszyscy działają i „edukują” dla „dobra” zwierząt, ale czy ktoś pomyślał o dobrostanie człowieka, który właśnie stał się szczęśliwym opiekunem psa, aspirując do objęcia roli świadomego przewodnika. Taka osoba chcąc jak najlepiej dla psa i siebie musi zmierzyć się z całą masą sprzecznych, wręcz wykluczających się stwierdzeń i informacji, co powoduje w jego głowie prawdziwy mętlik powiązany z poczuciem winy i zwątpieniem w siebie oraz utratą radości z takiego zwykłego bycia ze swoim czworonożnym przyjacielem. A może właśnie wtedy dobrze jest wrócić do nauki, która jest tym stabilnym sitem oddzielającym prawdę od bujdy szkodliwej zarówno dla psów jak i ludzi.

 

Nie daj się omamić nieprawdziwym przekonaniom, głoszonym przez osoby nie będące profesjonalistami, buduj swoją relację z psem na rzetelnej i prawdziwej wiedzy.

Oglądaj

Program webinaru:

 • Udomowienie psa – ewolucyjne mechanizmy które na zawsze połączyły psa z człowiekiem.
 • Antropomorfizacja, bambinizm, skrajności, rywalizacja, udowadnianie racji, poczucie własnej wartości człowieka a dobrostan psa.
 • Dobrostan psa – okiem etologa.
 • Jak odnaleźć balans między autonomią a posłuszeństwem.
 • Czy możemy wilkowi pozwolić odejść?

Poznaj prowadzącą:

Katarzyna Wawryniuk

Magister biologii, specjalizuje się w etologii, ekologii behawioralnej i ewolucyjnej, pasjonuje się neurobiologią i biologicznymi mechanizmami zachowań ludzi oraz zwierząt.

W najbliższym czasie planuje rozpoczęcie kolejnego projektu badawczego, umożliwiającego uzyskanie tytułu doktora W zawodzie zoopsychologa od 11 lat, prowadząc szkołę EduAnimalis, wcześniej poświęcała się studiom przyrodniczym w rodzinnym Szczecinie i z zakresu Psychologii Zwierząt w Warszawie, praktykując w schroniskach, azylach dla dzikich zwierząt. Obecnie redaktor naukowa z magazynie Pies z Charakterem, autorka artykułów dla Animal Expert, prelegentka i wykładowczyni podczas wielu konferencji, szkoleń, warsztatów dla specjalistów branży zoologicznej jak świadomych opiekunów zwierząt. W swojej codziennej pracy z psami skupia się na zaburzeniach zachowania zwierząt zamieszkujących miasta, poszukując balansu zapewniającego dobrostan zarówno zwierzętom jak i ich ludziom.

Ważne informacje
na temat wydarzenia:

 • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny; wystarczy się zapisać, aby w dniu wydarzenia otrzymać link do transmisji.
 • Zapisy na webinar trwają do 17 kwietnia do 12:00.
 • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji webinaru. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM.
 • Webinar potrwa ok. 45 minut: 30 min wykładu + 15 min na zadawanie pytań.
 • Wydarzenie nie jest certyfikowane.
 • W podziękowaniu za zapis każdy uczestnik otrzyma kod zniżkowy na bilet na XVIII Ogólnopolską Konferencję Behawioryzmu Zwierząt „Lęk i deprywacja potrzeb u psów”, która odbędzie się 18 maja 2024r.

Oglądaj 17 kwietnia 2024, o godzinie 18:00!

Oglądaj