Start przedsprzedaży!
Zapisz się w najkorzystniejszej ofercie do 25 CZERWCA, po tym terminie ceny wzrosną >>
25 listopada 2023
XVI Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt FORMUŁA ONLINE + DOSTĘP DO NAGRAŃ PRZEZ 7 DNI
 

Komunikacja kotów – efektywna terapia behawioralna bazująca na wzajemnym zrozumieniu i budowanie relacji

 
Interpretacja zachowań oraz sygnały werbalne i niewerbalne jako podstawowe narzędzie umożliwiające skuteczną terapię oraz tworzenie relacji na linii kot-człowiek i kot-kot.
Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 
Skupimy się na komunikacji kotów na linii kot-człowiek oraz kot-kot. Przeanalizujemy sygnały werbalne i niewerbalne, które są podstawowym narzędziem umożliwiającym efektywną terapię behawioralną, wzajemne zrozumienie, tworzenie relacji oraz skuteczny trening.

Autorskie metody interpretacji zachowań i sygnałów wysyłanych przez koty oraz wykorzystanie ich w codziennej pracy behawioralnej przedstawią eksperci-praktycy specjalizujący się w różnych dziedzinach nauki - od zoopsychologii przez behawioryzm aż po etologię i biologię oraz zoodietetykę.

 

Specjalnie dla Was 90-minutowy panel dyskusyjny ze wszystkimi naszymi prelegentami, podczas którego będziecie mogli zadawać nurtujące Was pytania!

Dodatkowo każdy uczestnik w ramach wydarzenia otrzyma darmowy dostęp do materiału filmowego „Socjalizacja kociąt”, autorstwa tech. wet. Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk . Materiały zostaną wysłane wraz z materiałami pokonferencyjnymi

Po konferencji zapraszamy na półgodzinne spotkanie autorskie z Małgorzatą Biegańską-Hendryk, autorką najnowszej książki z zakresu komunikacji i socjalizacji kotów.

Prelegenci Poznaj naszych ekspertów

 
 
Tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk
Technik weterynarii, kocia behawiorystka, zoodietetyk psów i kotów.
Więcej
Magdalena Nykiel
Behawiorystka (COAPE, 2009), zoopsycholog (PAN, 2010).
Więcej
Katarzyna Wawryniuk
Etolog, behawiorysta, instruktor szkolenia zwierząt.
Więcej
Tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Technik weterynarii oraz doświadczony dietetyk.
Więcej

Program Kongresu

 
 
Moduł I
 09:05 - 10:05

Komunikacja kocio-ludzka czyli jak rozmawiać z kotem?

Aby móc nawiązać jakąkolwiek formę „dialogu” z kotem i zbudować z nim relację opartą na zrozumieniu niezbędne są podstawy, czyli poznanie kociego języka. Żeby to osiągnąć, należy najpierw uświadomić sobie, jakie informacje koty przesyłają i w jaki sposób kodują wiadomości. Okazuje się bowiem, że choć zwierzęta te potrafią częściowo adaptować się do „rozmów” z ludźmi, to jednak podstawa ich języka pozostaje niezmieniona. Komunikacja międzygatunkowa na linii kot-człowiek może odbywać się na płaszczyźnie werbalnej lub niewerbalnej. Co więcej na różnych etapach życia koty komunikują się z nami inaczej. Olbrzymie znaczenie dla komunikacji ma też funkcjonowanie kocich zmysłów.

Tech. wet.
Małgorzata Biegańska-Hendryk
Moduł II
 10:30 - 11:30

Komunikacja agresywna w relacji kot-człowiek. Jak prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez koty i jak na nie reagować.

Agresja kota wobec człowieka stanowi nie tylko problem w momencie jej wystąpienia, ale również później, często wpływając negatywnie na relację kot – opiekun. Dla powodzenia terapii behawioralnej konieczne jest zrozumienie przyczyn zachowania konkretnego kota i jego motywacji. Działanie opiekuna musi być adekwatne do zmieniającego się w czasie zachowania kota. By tak było, nie tylko behawiorysta, ale także opiekun kota musi rozumieć emocje i motywacje kota, i umieć adekwatnie do nich się zachować.


Magdalena Nykiel
Moduł III
 11:55 - 12:55

Dlaczego tak trudno zrozumieć człowiekowi złożoność kociej zabawy? Integracja oczekiwań i potrzeb kota i człowieka w zabawie na podstawie analizy ewolucyjnych, genetycznych, biologicznych i społecznych mechanizmów behawioralnych.

Zabawa to nie tylko rozrywka, zwłaszcza w przypadku zwierząt. To niesamowicie złożona aktywność będąca ekspresją niezwykłych przemian biochemicznych i neurologicznych w mózgu i całym ciele kota. Czy zachowania należące do grupy „zabawowych” mogą mieć znaczenie w ocenie dobrostanu kota? Mogą!

Podczas wykładu dowiesz się, jakie czynniki mają kluczowe znaczenie w procesie otworzenia się kota na możliwość zabawy z człowiekiem. Znajdziesz inspirację do rozwiązania problemu dlaczego, któryś ze znanych Ci kotów, jest tzw. ,,kotem niebawiącym się”. Poznasz ewolucyjne, ekologiczne oraz społeczne mechanizmy, które odpowiadają za udomowienie kota, a to z kolei jest fundamentem zabawy zwierzęcia z człowiekiem.


Katarzyna Wawryniuk
Moduł IV
 13:40 - 14:40

Rola węchu i komunikacji olfaktorycznej w życiu kotów. Praca węchowa jako element terapeutyczny i sposób na budowanie relacji z kotem.

Węch odgrywa bardzo ważną rolę w życiu kotów. Pozwala im nie tylko na gromadzenie informacji o otaczającym je środowisku, ale także na odnajdywanie źródła zapachu, co ma kluczowe znaczenie dla lokalizowania pożywienia, wykrywania zagrożenia, ale również poznawania tożsamości innych kotów. Zoofarmakognozja stosowana i stymulacja węchowa – bezpośrednio związane z komunikacją węchową – to metody coraz częściej wykorzystywane w terapii i budowaniu relacji z kotem. Prelegentka przedstawi możliwości zastosowania ich w praktyce behawiorysty i opiekuna kotów.

Tech. wet.
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Panel dyskusyjny
 15:05 - 16:35

„Komunikacja kotów – podejście interdyscyplinarne”

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej dyskusji, podczas której będziesz mieć możliwość zadania wszystkich nurtujących Cię pytań z zakresu komunikacji kotów – gronu eksperckiemu będącemu przedstawicielami różnych dziedzin nauki: behawiorystyki, etologii, biologii, zoopsychologii zwierząt i zoodietetyki.

Nasi eksperci  wspólnie przedyskutują tematy, które na bieżąco będą zgłaszane przez uczestników konferencji, dzięki czemu uzyskacie złożoną odpowiedź na swoje problemy w ujęciu interdyscyplinarnym.

W panelu wezmą udział cztery prelegentki XVI edycji Konferencji:

Tech. wet.
Małgorzata Biegańska-Hendryk

Magdalena Nykiel

Katarzyna Wawryniuk
Tech. wet.
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Spotkanie autorskie
 16:45 - 17:15

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Biegańską-Hendryk

Technik weterynarii, kocia behawiorystka, zoodietetyk psów i kotów. Od lat związana z poprawą losu zwierząt - najpierw, jako wolontariuszka fundacji zajmowała się socjalizacją i adopcjami kotów, prowadząc przy tym szpital dla zwierząt wolnożyjących. Liczne kursy behawioralne pozwoliły na rozpoczęcie konsultacji z opiekunami w zakresie kocich zachowań. Swoją wiedzę i doświadczenie zawarła w wydanym w 2015 roku poradniku "Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota". Informacjami dotyczącymi opieki nad kotami dzieli się też na łamach branżowych czasopism.

Tech. wet.
Małgorzata Biegańska-Hendryk

Warsztaty

 
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Warsztat I, 26.11.2023 r.
 10:00 - 12:00

Zoofarmakognozja stosowana dla kotów – rola w terapii behawioralnej i dbałości o dobrostan zwierzęcia. Zastosowanie praktyczne.

Zoofarmakognozja stosowana dla kotów – rola w terapii behawioralnej i dbałości o dobrostan zwierzęcia. Zastosowanie praktyczne.

  • Wprowadzenie do zoofarmakognozji stosowanej

  • Znaczenie roślin w życiu kotów

  • Zoofarmakognozja stosowana jako element terapii behawioralnej (komunikacja z kotem, reedukacja stresu)

  • Olejki eteryczne, hydrolaty, zioła – naukowe podstawy zoofarmakognozji stosowanej

Warsztat online
  Zapisy zamknięte
Małgorzata Biegańska-Hendryk
Warsztat II, 27.11.2023r.
 18:00 - 20:00

Rola zabawy w kształtowaniu efektywnej więzi i komunikacji międzygatunkowej między kotem a człowiekiem oraz ich funkcjonowania w społeczeństwie.

Zachowania związane z zabawą pojawiają się stosunkowo wcześnie w życiu kociąt. Już w czwartym tygodniu życia zaczynają się igraszki z innymi kociętami, najczęściej z rodzeństwem z tego samego miotu. Zabawa nie jest jednak tylko rozrywką, ma istotne znaczenie z ewolucyjnego punktu widzenia m.in. w zdobywaniu nowych umiejętności i budowaniu więzi z przedstawicielami tego samego lub jak w przypadku człowieka innego gatunku.

  • Jakie jest znaczenie i funkcje zabawy – dlaczego zwierzęta lubią się bawić?
  • Zabawa a emocje – co oznacza, że zabawa może być czułym wskaźnikiem samopoczucia zwierzęcia?

  • Rodzaje kocich zabaw – jak wyglądają i czemu służą?

  • Jak prawidłowo bawić się z kotem – zasady dobrej zabawy

  • Zabawki węchowe i na inteligencję – dla kogo i po co?

  • Trening jako forma budowania więzi z opiekunem?

  • Ćwiczenia na start – jak prawidłowo przeprowadzić trening z kotem?

Warsztat online
  Zapisy zamknięte

Dlaczego lepiej spotkać się online?

 
 
 
Oglądaj gdzie chcesz i kiedy chcesz

Formuła dopasowana do Ciebie oglądaj gdzie chcesz i kiedy chcesz - możliwość oglądania kongresu w każdym miejscu na świecie i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu!

 
Dostęp do nagrania

Kongres na żądanie – nie musisz czekać przed laptopem na wyznaczone godziny. Po Kongresie otrzymasz 7-dniowy dostęp do nagrania wszystkich prelekcji. Możesz go obejrzeć na swoim telefonie!

 
Praktyczna formuła

Otrzymasz praktyczną dawkę wiedzy potrzebnej w gabinetach behawiorystycznych i weterynaryjnych. Wskazujemy techniki, które wykorzystuje współczesna behawiorystyka zwierząt – omawiamy metody tylko potwierdzone w praktyce.

 
Wersja na żywo

Formuła online nie ogranicza w żaden sposób kontaktu z uczestnikami, prelegentami, a także możliwości zadawania pytań podczas wydarzenia.

Kto powinien wziąć udział?

 
 
  • Behawioryści, zoopsycholodzy, trenerzy, którzy na co dzień pracują z kotami z różnymi zaburzeniami zachowania.
  • Lekarze weterynarii, technicy weterynaryjni, którzy muszą wiedzieć jak prawidłowo odczytywać sygnały dawane im przez kocich pacjentów, by zadbać o ich dobrostan.

  • Pracownicy schronisk, fundacji, hoteli dla zwierząt i innych organizacji zajmujących się opieką nad kotami.

  • Osoby prywatne, które chcą poznać najnowsze doniesienia z tematu komunikacji, chcą zbudować głęboką więź ze swoim zwierzęciem opartą na wzajemnym zrozumieniu.

  • Studenci, którzy chcą uzyskać dostęp do wiedzy z zakresu nowoczesnej psychologii zwierząt, poznać cenionych i znanych ekspertów oraz zawrzeć znajomości w środowisku profesjonalnych behawiorystów.

  • Wszyscy , którym zależy na świadomym prowadzeniu kota.

Kup biletWeź udział w konferencji

 
CENA ZMIENIA SIĘ 25 CZERWCA
Pula biletów jest ograniczona
Konferencja online
Udział w Konferencji online
349,00 zł
649,00 zł
429,27 zł brutto
 Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 649,00 zł netto
Konferencja online + warsztat I
Udział w Konferencji i warsztacie I - 26.11.2023 r.
449,00 zł
749,00 zł
552,27 zł zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 749,00 zł netto
Konferencja online + warsztat II
Udział w Konferencji i warsztacie I - 02.12.2023 r.
449,00 zł
749,00 zł
552,27 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 749,00 zł netto
Konferencja online + warsztaty I + II
Udział w Konferencji i warsztatach I (26.11.2023r.) i II (02.12.2023r.)
649,00 zł
949,00 zł
798,27 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 949,00 zł netto

Nadal masz wątpliwości, czy wziąć udział w Konferencji?

 
 
MERYTORYKA

100% merytoryki - wskazujemy techniki, które wykorzystuje współczesna behawiorystyka zwierząt – omawiamy metody tylko potwierdzone w praktyce, które rzeczywiście pojawiają się w gabinetach behawiorystycznych i weterynaryjnych.

DOŚWIADCZENIE

Od początku istnienia Konferencji oraz czasopisma Animal Expert prowadzimy konsultacje dotyczące problemów z zachowaniem kotów i podejmujemy tylko najważniejsze dla Państwa zagadnienia.

PRAKTYCY

Stawiamy na ludzi z doświadczeniem w prowadzeniu terapii. Wyselekcjonowane grono prelegentów, za którymi stoją konkretne sukcesy terapeutyczne co roku, dzieli się swoim doświadczeniem i wskazuje rozwiązania, które stosują w codziennej pracy.

FORMUŁA

Dzięki unikalnej praktycznej formule będziesz potrafił zastosować wiedzę pozyskaną podczas naszego wydarzenia w codziennej pracy.

Wybierz bilet dla siebie W cenie biletu otrzymasz:

 

udział we wszystkich prelekcjach

konsultacje z ekspertami – dzięki temu w ciągu 1 dnia, w jednym miejscu, będziecie Państwo mogli zweryfikować swoje obserwacje i wątpliwości

certyfikat uczestnictwa

KontaktMasz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń

 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA

Julia Kłosowicz-Rafińska

Kontakt dla uczestników

wyślij email
tel. kom.: 537 901 069

Katarzyna Zaborowska

Kontakt dla uczestników

wyślij email
tel.: 61 66 55 828
tel. kom.: 603 252 596

XVI Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt

XVI Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt to ogólnopolskie wydarzenie kierowane do behawiorystów, zoopsychologów, zoodietetyków, lekarzy weterynarii i opiekunów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedze na temat komunikacji kotów. Wszystkie prelekcje prowadzą eksperci-praktycy, którzy przedstawiają sprawdzone narzędzia i metody odczytywania sygnałów wysyłanych przez koty Uczestnicy poznają ich przekaz, dzięki czemu zrozumieją zachowanie kota, co przyczyni się do efektywnej terapii i skutecznego treningu.

 
© Copyright 2023 Forum Media Polska