Beata Leszczyńska
Behawiorysta zwierząt COAPE z wieloletnią praktyką i ekspert w zakresie terapii zachowań zwierząt towarzyszących.
Wieloletni współpracownik COAPE Polska, wykładowca i tutor na kursie dyplomowym. Biegła sądowa z zakresu zachowania zwierząt towarzyszących i prezes Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE. Od kilku lat pracuje jako ekspert i udziela porad w ramach portalu www.koty.pl. Autorka i współautorka wielu tłumaczeń o tematyce zwierzęcej. Część z nich jest dostępna na stronie www.hissteria.pl
Wykłady
Sobota, 29 maja
09:00 - 10:05
Lęk separacyjny i inne rodzaje lęku – jak odróżnić i z powodzeniem leczyć zachowania lękowe u psów
Piotr Leszczyński
Behawiorysta zwierząt, absolwent kursu trenerskiego COAPE.
Od wielu lat prowadzi wraz z żoną prywatną praktykę w Katowicach. Specjalizuje się w terapii zachowań niepożądanych psów i kotów. Przedmiotem jego zainteresowań są zachowania lękowe i stres separacyjny zwierząt towarzyszących. Jest autorem licznych tłumaczeń specjalistycznych tekstów z języka angielskiego z dziedziny zachowania zwierząt i medycyny behawioralnej. Nieustannie kształci się biorąc udział w licznych seminariach i konferencjach w Polsce i zagranicą.
Wykłady
Sobota, 29 maja
09:00 - 10:05
Lęk separacyjny i inne rodzaje lęku – jak odróżnić i z powodzeniem leczyć zachowania lękowe u psów
Zofia Zaniewska-Wojtków
Magister bioetyki, socjolog oraz absolwentka Stosowanej Psychologii Zwierząt.
Założycielka warszawskiej szkoły Psiedszkole oraz jedna z głównych prowadzących w szkole dla behawiorystów i trenerów Wojtków Szkolenia. Certyfikowany trener Fear Free Animal Trainer, behawiorystka i wykładowczyni COAPE, uczestniczka wielu zagranicznych konferencji, kursów i seminariów. Współautorka książki „Słuchając Psa” oraz mama białego owczarka szwajcarskiego o imieniu Bordo.
Wykłady
Sobota, 29 maja
10:15 - 11:20
Wykorzystanie technik treningu kooperacyjnego w pracy z psami lękliwymi
Piotr Wojtków
Behawiorysta zwierząt i trener w szkole Dogadajcie się, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE.
Wykładowca kursu dyplomowego COAPE oraz na Stosowanej Psychologii Zwierząt, zawodnik obedience, rally-o, working test, sprawdzianów dla psów tropiących, trener psów asystujących, behawiorysta współpracujący ze schroniskiem w Korabiewicach oraz innymi organizacjami pomagającymi psom, behawiorysta i trener w projekcie John Dog, założyciel i wykładowca we własnej szkole trenerskiej Piotr Wojtków Szkolenia.
Wykłady
Sobota, 29 maja
11:30 - 12:35
Reaktywność i lękliwość jako cechy osobowości oraz praktyczne przykłady pracy
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Technik weterynarii oraz doświadczony dietetyk, a od września 2020 r. również dyplomowany behawiorysta zwierzęcy.
Na co dzień zajmuje się przede wszystkim dietetyką, zarówno kotów, jak i psów. Jest propagatorką diet surowych – BARF, WHOLE PREY oraz FRANKEN PREY, co znajduje także odzwierciedlenie w nazwie założonej i prowadzonej przeze autorkę Fundacji Surowe Kotki i Psy. Regularnie publikuję artykuły eksperckie w prasie branżowej, w magazynach dla opiekunów zwierząt, w mediach społecznościowych oraz na www.surowekotki.pl. Autorka książki pt. „Nie dla psa (i kota) kiełbasa,czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka.
Wykłady
Sobota, 29 maja
13:10 - 14:15
Zaburzenia lękowe u psów ze schroniska – czego się spodziewać i jak radzić sobie z psem po adopcji
Warsztaty
Sobota, 29 maja
16:00 - 18:00
Świadome spojrzenie na psa lękowego- zaburzenia żywieniowe, wizyta w lecznicy oraz postępowanie behawioralne oraz dietetyczne
Lek. wet. Martyna Woszczyło
Lekarz weterynarii, behawiorysta COAPE.
Specjalizuje się w prowadzeniu terapii zachowań psów i kotów. Posiada doświadczenie w zakresie praktyki klinicznej oraz medycyny behawioralnej. Praktykuje na terenie Wrocławia i okolic.
Wykłady
Sobota, 29 maja
14:25 - 15:30
Ból, lęk i problemy psich seniorów – jak radzić sobie z zaburzeniami lękowymi wywołanymi choroba i wiekiem
dr n. wet. Aneta Bocheńska
Specjalista chorób psów i kotów.
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2007 rok). Do 2010 lekarz wolnej praktyki we Wrocławiu. W latach 2007 – 2010 odbyła szkolenie wCanine Rehabilitation Institute, Floryda USA oraz wymagany staż i praktyki w TOPS Veterinary Rehab pod kierunkiem Laurie McCauley, DVM zakończony uzyskaniem certyfikatu. W 2009 roku kurs akupunktury weterynaryjnej w CHI Institute Europe (Madryt), zakończony uzyskaniem certyfikatu. Od 2010 roku do 2014 studia doktoranckie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, Katedra Chorób Wewnętrznych z Kliniką pod kierunkiem profesora Andrzeja Pomianowskiego. Od 2014 roku specjalista chorób psów i kotów. Luty 2015 obrona pracy doktorskiej z zakresu neurologii weterynaryjnej. Autorka i współautorka licznych artykułów o tematyce neurologicznej i rehabilitacyjnej oraz weterynaryjnej medycyny sportowej. Współautorka „Przewodnik metodyczny po wybranych zabiegach fizykalnych” Aleksandra Bauer, Marek Wiecheć, Aneta Bocheńska, Anna Kaniewska, 2012. Wykładowca na licznych konferencjach i seminariach.
Warsztaty
Sobota, 26 czerwca
10:00 - 15:00
Fizjoterapia chorób wieku młodzieńczego u psów