III Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt

Skuteczne modele diagnostyczne i terapia zachowań agresywnych oraz reaktywnych u psów

Warszawa, 12 maja 2018 roku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

#BehawiorystykaPsa

9

godzin inspiracji i wskazówek do wykorzystania w codziennej pracy z psami w zakresie diagnostyki i późniejszej terapii, a także zabiegów profilaktycznych.

20

przepisów, jak skutecznie prowadzić terapię behawioralną trudnych przypadków takich jak: agresja i reaktywność - do wdrożenia od zaraz.

6

uznanych praktyków, którzy podzielą się swoim doświadczeniem podczas pracy z psami z zaburzeniami zachowania.

100%

rozwiązań przewidujących indywidualne podejście do konkretnego przypadku zarówno w diagnozowaniu jak i prowadzeniu dalszej terapii.

ORGANIZATOR:
Podczas tej edycji konferencji:
przedstawimy przetestowane w praktyce modele diagnostyczne, dzięki którym najdokładniej określisz możliwe przyczyny problemów behawioralnych psów,
wyposażymy Cię w bezpieczne i efektywne metody pracy z psem sprawdzone przez naszych ekspertów podczas kształtowania zachowań,
nauczymy Cię układać plany pracy terapeutycznej z psami agresywnymi, reaktywnymi, które będziesz mógł zastosować w codziennej praktyce,
pokażemy, jak właściwym postępowaniem dietetycznym i suplementacją skutecznie wspomóc terapię behawioralną.

Nie może zabraknąć Cię na najważniejszym i największym wydarzeniu behawiorystycznym w Polsce!

Program kongresu*:
8:00 – 9:00
Rejestracja uczestników
9:00 – 9:05
Uroczyste otwarcie
9:05 – 10:25
Komunikacja psów – jak wykorzystać ją do diagnozy niepokojących zachowań?
Paulina Ziółkowska 80 min.
10:25 – 10:40
PRZERWA
10:40 – 11:50
Narzędzia wykorzystywane w diagnostyce zachowań agresywnych i reaktywnych.
lek. wet. Jolanta Łapińska 70 min.
11:50 – 13:10
Modyfikacja zachowań agresywnych psów na praktycznych przykładach.
dr hab. Iwona Rozempolska – Rucińska 80 min.
13.10 – 14:00
PRZERWA
14:00 – 15:10
Przyczyny zachowań reaktywnych i agresywnych u psów.
Katarzyna Biskup, 70 min.
15:10 – 16:30
Strategie wykorzystywane w pracy z psem reaktywnym i nadpobudliwym.
Piotr Wojtków 80 min.
16:30 – 16:40
PRZERWA
16:40 – 18:00
Metody wspierające terapię behawioralną: dieta, suplementacja, zioła i feromonoterapia.
lek. wet. Martyna Woszczyło 80 min.
18:00
Zakończenie konferencji.

* Certyfikaty będą do odbioru już podczas II przerwy kawowej, a także po zakończeniu konferencji.

Jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego:
 • Poznasz najnowsze doniesienia dotyczące mechanizmów zachowań psów i sposobów terapii zaburzeń behawioralnych.
 • Tylko u nas! Behawiorysta psów pokaże jak układać plany pracy terapeutycznej z psami agresywnymi, lękliwymi, czy nadpobudliwymi, które będziesz mógł zastosować w codziennej praktyce.
 • Poznasz najnowsze zalecenia dietetyczne, które wspomagają kształtowanie zachowań psów.
 • Dowiesz się jakie praktyczne metody, narzędzia i techniki wykorzystuje behawiorystyka zwierząt do zmiany zachowań psów.
 • Nauczysz się dobierać indywidualne metody szkoleniowe uwzględniające uwarunkowania danej rasy, cechy indywidualne i psychiczne, stan emocjonalny, czy poziom stresu.
 • Spotkasz się z największymi autorytetami z dziedziny weterynarii, behawioryzmu i zoodietetyki, z którymi będziesz mógł skonsultować własne przypadki.
Kto powinien wziąć udział?
 • Behawioryści, zoopsycholodzy, trenerzy psów, którzy spotykają się z wyzwaniem doboru właściwej terapii dla zwierząt z zaburzeniami zachowania i którym zależy na pozytywnych wynikach pracy,
 • Lekarze weterynarii, do gabinetów których trafia najwięcej pacjentów z zaburzeniami behawioralnymi,
 • Osoby prywatne, które chcą poznać najnowsze doniesienia z dziedziny terapii behawioralnej psów,
 • Studenci, którzy chcą uzyskać dostęp do wiedzy z zakresu nowoczesnej psychologii zwierząt, poznać cenionych i znanych ekspertów oraz zawrzeć znajomości w środowisku profesjonalnych behawiorystów,
 • Wszyscy ci, którym zależy na świadomym prowadzeniu psa.
Co wyróżnia nasz Kongres?
 • Wskażemy techniki, które wykorzystuje behawiorystyka zwierząt – omawiamy metody tylko potwierdzone w praktyce, które rzeczywiście pojawiają się w gabinetach weterynaryjnych i behawiorystycznych.
 • Przez ostatnie pół roku prowadziliśmy szerokie konsultacje dotyczące problemów z zachowaniem psów - podejmujemy tylko te zagadnienia, które są dla Państwa najważniejsze.
 • Będziesz mógł spotkać się z najlepszymi specjalistami w kraju i poznać stosowane przez nich rozwiązania w terapii zaburzeń behawioralnych.
 • Dzięki unikalnej praktycznej formule będziesz potrafił zastosować wiedzę pozyskaną podczas naszego wydarzenia w codziennej pracy.
Prelegenci
Paulina Ziółkowska szkolenie psów
Paulina Ziółkowska

Psami interesuje się od 1997r. Od 2000 roku szkoli psy przy pomocy klikera. W 2007 r. zorganizowała pierwsze warsztaty z zagranicznym prelegentem. Niebawem została prezesem fundacji, w której kontynuowała organizację seminariów i warsztatów, zapraszając szkoleniowców i naukowców z całej Europy. Od 2012r. rozwija projekt Talking Dogs, w ramach którego organizuje kursy, szkolenia i warsztaty, a także zajęcia, na których psy mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne, tzw. klasy komunikacji dla psów. W swojej pracy z psami opiera się na wynikach badań naukowych oraz zdobytej wiedzy i doświadczeniu, które stale rozwija. Najbardziej interesuje ją komunikacja psów, budowanie odpowiedniej relacji pomiędzy psem a właścicielem oraz praca z psem lękliwym i agresywnym.

Lek. wet. Jolanta Łapińska
Lek. wet. Jolanta Łapińska

Lekarz weterynarii, zoopsycholog, behawiorysta. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów od 2007 roku. Prowadzi swoją praktykę jako zoopsycholog oraz pracuje jako behawiorysta w warszawskim schronisku dla zwierząt „Na Paluchu”. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na SGGW oraz prowadzi wykłady i seminaria na tematy związane z behawiorem i dobrostanem zwierząt. Jest biegłym sądowym z zakresu oceny zachowania i dobrostanu zwierząt.

Piotr Wojtków
Piotr Wojtków

Behawiorysta i trener szkoły DOGADAJCIE SIĘ, wykładowca podczas kursu dyplomowego COAPE, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, startował w zawodach obedience, rally-o, workin test, sprawdzianów dla psów tropiących.

dr. hab. Iwona Rozempolska-Rucińska
Dr hab. Iwona Rozempolska-Rucińska

Pracownik naukowy na Wydziale Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki UP w Lublinie. Badaczka koncentrująca się na metodach genetycznego doskonalenia zwierząt oraz zagadnieniach obejmujących psychologię zwierząt zarówno gospodarskich jak i towarzyszących. Poza pracą na uczelni, jako zoopsycholog z zawodu, zajmuję się terapią psów i kotów z problemami emocjonalnymi.

lek. wet. Martyna Woszczyło
Lek. wet. Martyna Woszczyło
 

Lekarz weterynarii, behawiorysta COAPE, specjalizuje się w prowadzeniu terapii zachowań psów i kotów. Posiada doświadczenie w zakresie praktyki klinicznej oraz medycyny behawioralnej. Praktykuje na terenie Wrocławia i okolic. Obecnie również słuchaczka studiów doktoranckich, w trakcie których zajmuje się komunikacją semichemiczną oraz stresem u psów, współpracując z wiodącymi ośrodkami naukowymi.

Katarzyna Biskup
Katarzyna Biskup
 

Z wykształcenia trener psów, praktykujący behawiorysta zwierząt specjalizujący się w terapii psów. Popularyzuje wiedzę na temat podstaw szkolenia psów i komunikacji na linii człowiek – pies prowadząc stronę piesologia.pl oraz kanał na YouTube.

Partnerzy:

Butik patronem Kongresu Behawiorystycznego    Człowiek i Pies patronem Kongresu Behawiorystycznego    Dog and Sport patronem Kongresu Behawiorystycznego    Eden patronem Kongresu Behawiorystycznego    Fish4Dogs patronem Kongresu Behawiorystycznego    John Dog patronem Kongresu Behawiorystycznego    Karmimy Psiaki patronem Kongresu Behawiorystycznego

Nature patronem Kongresu Behawiorystycznego    PSY24 patronem Kongresu Behawiorystycznego    Skład karmy patronem Kongresu Behawiorystycznego    Weterynaria patronem Kongresu Behawiorystycznego     8in1 patronem Kongresu Behawiorystycznego     LegalPet patronem Kongresu Behawiorystycznego     WeLoveDogs patronem Kongresu Behawiorystycznego

VetExpert patronem Kongresu Behawiorystycznego     ScanVet patronem Kongresu Behawiorystycznego

Konferencja odbędzie się 12 maja 2018 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie (Aula Schumana UKSW, Kazimierza Wóycickiego 1/3)

Sprawdź dojazd ze swojej miejscowości:

Najczęściej zadawane pytania
 • Przy zgłoszeniach do 28 lutego 2018 r. cena uczestnictwa wynosi 349 zł brutto/os.
 • Przy zgłoszeniach do 26 marca 2018 r. cena uczestnictwa wynosi 399 zł brutto/os.
 • Przy zgłoszeniach do 20 kwietnia 2018 r. cena uczestnictwa wynosi 449 zł brutto/os.
 • Przy zgłoszeniach od 21 kwietnia 2018 r. cena uczestnictwa wynosi 499 zł brutto/os.
Tak, można otrzymać dodatkowe rabaty przy zgłoszeniach mnogich z jednej firmy:
 • 3 osób – organizator udzieli 10% rabatu,
 • 4 osób – organizator udzieli 15% rabatu,
 • 5 osób – organizator udzieli 20% rabatu,
 • powyżej 5 osób – możliwa jest indywidualna negocjacja cen uczestnictwa.
Rabaty za zgłoszenia mnogie udzielane są od ceny podstawowej konferencji i nie łączą się z innymi rabatami. Więcej informacji pod numerem telefonu: 61 66 83 104 lub kontakt@kongresbehawiorystyczny.pl
Rabaty nie sumują się.
Rabaty naliczają się automatycznie przy rejestracji więcej niż jednego uczestnika na jednym formularzu zgłoszenia. Prosimy o kontakt w sytuacji zgłaszania więcej niż 5 osób – wtedy indywidualnie dobierzemy rabat.
Cena obejmuje udział w całodniowej konferencji oraz catering. Cena nie obejmuje noclegu i parkingu.
Podstawę płatności za konferencję stanowi wystawiona przez Organizatora faktura pro forma wysyłana na adres e-mail Zamawiającego w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Możliwa jest płatność online bezpośrednio po wypełnieniu formularza zgłoszenia. W przypadku dokonania płatności przed terminem konferencji faktura VAT zostanie wysłana w ciągu 14 dni od zaksięgowania wpłaty.
Każda osoba/firma zgłaszająca się do udziału w wydarzeniu otrzyma fakturę. Fakturę VAT wyślemy listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej w ciągu 7 dni od zaksięgowania płatności lub w przypadku braku wpłaty - w terminie 7 dni od wydarzenia. Nie ma możliwości odbioru faktury VAT na miejscu konferencji.
W przypadku zmiany danych wystarczy przesłać pisemną informację na adres: forum.szkolenia@forum-media.pl podając dane umożliwiające identyfikację zamawiającego, np. numer faktury pro forma, zamówienia lub dokładne dane firmy oraz wskazać prawidłowe dane do wystawienia dokumentu. Zmiana danych jest możliwa przed wystawieniem faktury VAT (czyli przed dokonaniem wpłaty za konferencję, najpóźniej do 2 dni przed terminem konferencji).
W tej sytuacji Zamawiającemu przysługuje możliwość zmiany uczestnika. Poinformuj nas o tym pisemnie na adres: forum.szkolenia@forum-media.pl podając dane umożliwiające identyfikację, np. numer Klienta lub numer NIP firmy. Zmiany uczestnika możesz dokonać najpóźniej na 1 dzień przed szkoleniem/konferencją.
Udział w konferencji można zgłaszać do 11 maja 2018 r.
W ciągu 3 dni roboczych od dostarczenia Organizatorowi formularza zgłoszenia, Zamawiający otrzyma potwierdzenie wpisania na listę uczestników konferencji drogą mailową. W przypadku braku odpowiedzi uczestnik proszony jest o kontakt z organizatorem pod numerem 61 66 83 104 lub mailowo kontakt@kongresbehawiorystyczny.pl.
Szczegółowe informacje zostaną wysłane najpóźniej w terminie 5 dni przed konferencją, dodatkowo na stronie internetowej dedykowanej naszej konferencji www.kongresbehawiorystyczny.pl znajdą Państwo wszystkie istotne informacje.
Nieuregulowanie płatności przed terminem konferencji nie jest równoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa w konferencji. Jeśli uczestnik nie może wziąć udziału w konferencji, musi złożyć pisemną rezygnację na adres: kontakt@kongresbehawiorystyczny.pl lub listownie na adres Forum Media Polska, ul. Polska 13, 60-595 Poznań
 • W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w konferencji wcześniej niż 30 dni przed terminem konferencji uczestnik nie ponosi żadnych kosztów. W przypadku opłacenia wcześniej uczestnictwa wpłata zostanie zwrócona w ciągu 14 dni od otrzymania rezygnacji w formie pisemnej.
 • Jeżeli uczestnik złoży pisemną rezygnację do 11 kwietnia 2018 r. nie zostanie obciążony żadnymi kosztami,
 • Jeżeli uczestnik złoży pisemną rezygnację po 11 kwietnia 2018 r., a przed 25 kwietnia 2018 r. zostanie obciążony tylko kosztami administracyjnymi w wysokości 225 zł brutto/osobę.
 • Osoby, które nie odwołają pisemnie swojego udziału do 25 kwietnia 2018 r., a nie wezmą udziału w Kongresie, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa na podstawie wystawionej im faktury.
W przypadku opłacenia wcześniej uczestnictwa wpłata zostanie zwrócona w ciągu 14 dni od otrzymania rezygnacji w formie pisemnej.
Konferencja odbędzie się 12 maja 2018 r. w UKSW Aula Schumana, ul. Wóycickiego 1/3 Warszawa
Przewidywany czas trwania konferencji: 9:00-18:00. W trakcie konferencji przewidujemy trzy przerwy.
Certyfikat wręczymy Ci osobiście w dniu wydarzenia. Wszystkie osoby, które podpisały się na liście uczestników otrzymają zaświadczenie po zakończeniu szkolenia/konferencji.
PRZEJDŹ DO AKTUALNEJ EDYCJI KONGRESU BEHAWIORYZMU ZWIERZĄT!

PRZEJDŹ >>
Napisz do nas wiadomość