Baza wiedzy

Jak walczyć z agresją u kota?

Agresja u kota nigdy nie pojawia się bez powodu. Właśnie dlatego, powinna być dla opiekuna powodem niepokoju i sygnałem do podjęcia odpowiednich działań. Ogromne znaczenie ma określenie jej przyczyny wraz z odróżnieniem od naturalnych zachowań zwierzęcia. By wiedzieć, jak walczyć z agresją u kota, konieczna jest dokładna analiza problemu.
więcej

Zachowania kotów – co oznaczają?

Zmiany behawioralne zaburzają normalne funkcjonowanie właściciela, ale także samego zwierzęcia. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. Często jest to chronicznie występujący strach u kota bądź niemożność realizacji potrzeb terytorialnych czy naturalnych zachowań. Te oraz inne tematy z zakresu psychologii behawiorystycznej omówi tegoroczny kongres behawiorystyczny pt. TRUDNE PRZYPADKI W TERAPII ZABURZEŃ BEHAWIORALNYCH KOTÓW. Poruszone zostaną również kwestie takie jak dieta kota, terapia wspomagająca, strach u kota oraz zachowania kotów – co oznaczają.
więcej

Jak zostać kocim behawiorystą?

Koci behawiorysta stał się specjalistą docenianym i poszukiwanym. Coraz większą uwagę przywiązujemy do prawidłowej komunikacji z naszym czworonogiem, która jest kluczem do nawiązania głębokiej, trwałej więzi. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ lepsze zrozumienie zwierząt jest nieocenione w rozwiązywaniu wszelkich problemów, z którymi wiążą się zmiany behawioralne. Rosnąca popularność behawioryzmu kotów, otwiera także drogę dla osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat tego, jak zostać kocim behawiorystą.
więcej